Як швидко скласти список гостей?

З усіх метушливих справ при підготовці до весілля складання списку запрошених, здавалося б, саме просте. Але це тільки здається. І коли нареченим даються складати список, через півгодини виявляється, що найбільш підходящим місцем для весілля було б що-небудь а-ля французького Версаля або, на худий кінець, якого-небудь середньовічного палацу. Зрозумівши, що кількість гостей виходить за всі розумні межі, починається або судорожне «підрізання» списку, або пошуки додаткових джерел фінансування і без того вже «роздутого» весільного бюджету. Тому, головне правило при складанні списку гостей на весілля – відповідність кількості запрошених виділеному на святкування бюджету. Ми наведемо кілька простих правил, дотримуючись яких, складання списку гостей на весілля буде простим і швидким. 

Є два основні підходи до списку запрошених. Відповідно до одного з них, спочатку молоді та їх батьки складають список, а вже потім, точно знаючи кількість і рівень гостей, приступають до визначення бюджету і пошуку ресторану. Другий спосіб – спочатку визначитися з бюджетом, знайти відповідні майданчики і вже потім, знаючи місткість ресторану, транспортні можливості і т.п., відкореговують під все це кількість гостей. Який з цих способів найбільш підходящий для вас – вирішувати вам самим. Якщо для вас важливіше питання фінансів – скористайтеся другим способом. Якщо на перше місце ставиться принцип «нікого не образити» – ідеально підійде другий. 

Але, в будь-якому випадку, є категорії гостей, для яких запрошення обов’язково, а є такі, без кого можна обійтися і при цьому не повинно виникнути жодних претензій. Ось прості правила, якими слід керуватися при складанні списку гостей: 

1. Як правило, гості на весіллі поділяються на три категорії. Перша – це друзі нареченого з нареченою. Друга і третя – запрошені з боку родини нареченого і родини нареченої відповідно. Рідко коли виходить так, що ці частини виявляються однаковими, особливо якщо наречений і наречена з різних міст і комусь із гостей потрібно їхати на весілля. Кількість «приїжджих», як правило, набагато менше. Щоб нікому не було образливо, кожна сторона оплачує своїх запрошених – загальний бюджет ділиться на кількість гостей, і далі залежно від числа запрошених з кожного боку визначаються витрати. 

2. Слід пам’ятати, що весілля – це, в першу чергу, сімейне торжество. І тому присутність на весіллі близьких родичів нареченого і нареченої обов’язково. Обов’язково запрошуються на весілля також і хресні батьки. 

3. Подружжя запрошуються на весілля разом. Навіть якщо ви не знаєте «нової» дружини свого дядька або чоловіка бабусі з ПАР, їх неодмінно потрібно запросити разом. Те ж правило поширюється і на гостей, які не перебувають в офіційному шлюбі, але де-факто є сім’єю, що живуть разом. Серед ваших друзів теж можуть бути такі, хто планує обзавестися другою половинкою – і їх теж правильніше запрошувати разом, навіть якщо ви не знайомі особисто. 

4. Дуже бажано запрошувати на торжество людей, які в дитинстві няньчилися з майбутнім нареченим або нареченою, допомагали ростити їх і виховувати – особливо, якщо ці люди друзі родини. 

5. Зазвичай, на святкування весілля не запрошуються люди з міркувань «престижності» або просто з ввічливості. Повірте, ніхто не стане ображатися, що ви не запросили їх на весілля – це краще, ніж відчувати себе не в своїй тарілці, чужим. В крайньому випадку, для певного кола можна організувати якусь вечірку. 

6. Для «колишніх» шлях на весілля закритий, тільки якщо вони не входять до кола найближчих друзів, причому близьких і нареченому, і нареченій. Але, в будь-якому випадку, жартувати з минулими стосунками не слід, адже весілля якраз і є тією межею, за якою повернення до минулого не мається на увазі. 

7. Усіх гостей прийнято запрошувати і на церемонію, і на застілля, і на вінчання. Якщо тільки ви не плануєте якісь заходи, наприклад, розпис або вінчання, у вузькому колі. Але тоді потрібно чітко вказати гостям, куди вони запрошені. 

Ось, власне, і всі прості правила, які дозволять вам швидко скласти список запрошених. Пам’ятайте лише, що останнє слово в суперечках навколо списку гостей належить нареченому і нареченій. Це ваше весілля і, за великим рахунком, ваше бажання повинно бути вирішальним.