Алкоголь на весілля…

Давайте будемо реалістами. Найбільші витрати на весіллі – спиртне. При тому, що ніхто не наполягає на тому, що алкоголь взагалі обов’язковий на святкуванні. Круто було б взагалі розрізати торт і насолоджуватись ним із чашкою кави, але ж ні, хтось «запровадив» традиції. Якщо ви вже вирішили подавати спиртні напої, як правильно їх вибирати і скільки потрібно? А як щодо БЕЗАЛКОГОЛЬНИХ? Про це сьогодні.
svadrasxodi9
Все, що вам необхідно знати, коли ви вибираєте спиртне.
Труднощі з вибором спиртного на весілля виникають у багатьох, тому немає потреби стосовно цього хвилюватись, але проблема у тому, що не кожен день вам приходиться організовувати вечірку на 100 персон.
Перед тим як почати, акцентую увагу на тому(!), що організувати безалкогольне весілля у нашій країні цілком можливо!!! ТААААК!!! І нехай це вас не дивує. Хоч ваші близькі та друзі будуть довго й нудно «бурмотіти» , але побачите, у кінцевому результаті, таки погодяться з вами. І зрештою, вони завжди можуть пропустити стаканчик на вашу честь вже після свята.

Скільки потрібно алкоголю?
Для прикладу, деякі цифри:
1 пляшка вина = 5 порцій
1 ящик = 12 пляшок
1 пляшка лікеру (750 мл) = 15 порцій
Важливо дотримуватись наступного правила:
Повний бар: 20% лікер, 15% – пиво, 65% вино
Тільки пиво та вино: 20% і вина – 80%
Представлені цифри – середнє арифметичне. Звісно, хтось із гостей захоче випити більше чи менше. Для прикладу наведу реальні дані одного весілля, яке тривало з 16.00 до 22.00 ( 5годин).
100 гостей х 5 год = 500 напоїв
Бар із пива та вина: 500 х 0.2 = 100 порцій/пляшок пива (близько 9 ящиків)
500 х 0.8 = 400 бокалів вина = 80 пляшок вина = 7 ящиків
Шокує? :)

kak-vybrat-alkogol-na-svadbuВибір алкоголюзалежить від часу доби та сезону. Для весілля зимою рекомендують 40% червоного вина, 30% – білого та 30% шампанського. Для святкування літом рекомендують збільшити кількість білого та шампанського, адже у спеку мало хто хоче пити червоне, однак, зацікавленість до пива у спеку набагато більша.
Для весілля вдень, рекомендують урізноманітнити бар коктейлями на основі шампанського та білого вина. Візьміть до уваги і день, коли відбувається святкування. Якщо гостям на наступний день на роботу, вони точно не зацікавлені у тому, щоб пропустити пару стаканчиків. Уважно гляньте на список гостей і чому вони надають перевагу. Може дехто взагалі проти алкоголю, і варто задуматись про безалкогольну випивку, або може є суть у тому, щоб купити пляшку хорошого віскі для свого дідуся і батька?

Який алкоголь вибирати?
alkogol dla svadbuПовний бар зазвичай містить у собі: пиво, вино, горілку, ром, джин, текілу і коктейлі. АЛЕ! Не обов’язково все одразу! Можна вибрати 3-4 напої для свята. Спеціалісти рекомендують обрати два сорти білого і два червоного вина, а також один шампанського. Надто великий вибір ні до чого. Якщо ви зробили свій вибір на іменному коктейлі, подавайте його! Якщо сумніваєтесь, одразу ж відхиляйте цю ідею.
Яке подавати пиво?
Подавайте два види. Один – популярний серед ваших гостей, а другий якийсь особливий, незвичний, щоб гості скуштували щось нове.
Вино ?
Обираючи вино, обов’язково просіть поради у бабусі, мами, тьоті, які мають набагато більший досвід у цьому питанні. Або ж з друзями. Вважають, що пляшка вина не може бути якісною, якщо її вартість менше 100 грн. Тут багато за і проти. У будь-якому випадку потрібно вибирати перевірені сорти вина із відомих магазинів і бажано скуштувати їх перед тим, як подавати гостям. Шукайте спосіб, щоб купити оптом. Не забувайте також, що можна влаштувати бар із різноманітними закусками як для вина (різні види сиру), так і для пива. Але не захоплюйтесь!
Тости із шампанським? – обов’язково!
Шампанське вважають одним із найсвятковіших напоїв. Є ті, хто обожнює його, а є , хто взагалі не п’є. Де опиниться шампанське, коли гість зробить тільки два ковтки? Звісно, у раковині. Туди і відправляться ваші гроші, витрачені на нього. Запропонуйте гостям піднімати тости із тими напоями, яким вони надають перевагу.
Вибір алкоголю на весілля – мистецтво, а не наука, тому провірених схем тут немає. Можна уявити загальну картину і цифри. Якщо у вас невеликий бюджет і ви пропонуєте гостям невелику кількість спиртного, не хвилюйтесь! Нехай ідуть випити собі в інше місце :) Ви можете запропонувати різні сиропи та лимонади, котрі з легкістю можна приготувати самостійно вдома. І не забувайте про лід!